GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
LCD TOUCH TFT 7.0" RS232/I2C
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
GTT70A-TPR-BLM-B0-H1-CS-V5 PDF
Type Description
Series:GTT70A
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:156.70mm W x 89.10mm H