EVE2-43A-BLM-TPR
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH RES 4.3" E
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EVE2-43A-BLM-TPR PDF
Type Description
Series:EVE2
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:97.04mm W x 55.85mm H