ATM1010L19
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
10.1" IPS LCD 1280 X 800
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ATM1010L19 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:216.95mm W x 135.60mm H
Backlight:LED
Dot Pixels:1280 x 800
Interface:LVDS
Controller Type:-
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Background Color:White
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GLK19264A-7T-1U-USB-TCI
GLK19264A-7T-1U-USB-TCI
DISPL LCD GRAPH 192X64 USB BLACK
XLM-15.0-M5-HB-RT-USB
XLM-15.0-M5-HB-RT-USB
15.0" COLOR TFT INDUSTRIAL MONIT
2353
TFT DISPLAY - 800X480 W/O TOUCH
ATM1010L19
ATM1010L19
10.1" IPS LCD 1280 X 800
19546
SCREWDRIVER TORX T30 8.31"