EVE2-29A-BLM-TPN
Manufacturer
Matrix Orbital
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH RES 2.9" E
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EVE2-29A-BLM-TPN PDF
Type Description
Series:EVE2
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.9" (73.66mm)
Viewing Area:72.10mm W x 26.10mm H