RK043FN02H-CT
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
4.3" TFT CAP TOUCH LCD SCREEN
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
RK043FN02H-CT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H