NHD-10.1-1024600AF-ASXV#
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
10.1 PREMIUM RBG TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-10.1-1024600AF-ASXV# PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:10.1" (256.54mm)
Viewing Area:226.42mm W x 128.98mm H