DT050ATFT
Manufacturer
Displaytech
VIGOR # :
Description
5.0" TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
DT050ATFT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5" (127.00mm)
Viewing Area:108.00mm W x 64.80mm H