E2271CS091
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.7" EPD, A-MB W.ITC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E2271CS091 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.71" (68.83mm)
Viewing Area:57.29mm W x 38.19mm H