NHD-2.8-25664UCB2
Description
LCD OLED GRAPHIC 256 X 64 BLUE
DataSheet
NHD-2.8-25664UCB2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:OLED - Passive Matrix
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:72.00mm W x 20.00mm H