DT028CTFT-PTS2
Description
DT028CTFT W/ CAPACITIVE TOUCH
DataSheet
DT028CTFT-PTS2 PDF
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H