EA EDIPTFT57-A
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD GRAPH 640X480 W/BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA EDIPTFT57-A PDF
Type Description
Series:Intelligent Display - EA eDIP
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:117.00mm W x 88.20mm H