LS027B7DH01-DU
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LCD TFT 2.7" 400X240
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LS027B7DH01-DU PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Monochrome
Display Mode:Transflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.7" (68.58mm)
Viewing Area:58.80mm W x 35.28mm H