LQ030B7DD01
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LCD TFT 3.0" 320X320 QVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LQ030B7DD01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:3" (76.20mm)
Viewing Area:53.76mm W x 53.76mm H