COG-C144MVGI-03F
Manufacturer
Varitronix International Ltd.
VIGOR # :
Description
LCD DISPLAY 128X128 CSTN TRANSMI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
COG-C144MVGI-03F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:CSTN - Color Super-Twisted Nematic
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.44" (36.57mm)
Viewing Area:28.10mm W x 28.20mm H