LTA057A340F
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
LCD 5.7INCH 320X240 QVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LTA057A340F PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:115.20mm W x 86.40mm H