DT028ATFT-PTS
Description
LCD DISP TFT 2.8" 240X320
DataSheet
DT028ATFT-PTS PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H