RVT43HLBNWC00-B
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
IPS TFT BT817Q PCAP OPTICAL BOND
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
RVT43HLBNWC00-B PDF
Type Description
Series:EVE4
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Capacitive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:96.54mm W x 55.36mm H