LQ084V1DG21
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LCD TFT 8.4" 640X480 VGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LQ084V1DG21 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:8.4" (213.36mm)
Viewing Area:170.90mm W x 129.60mm H