LS013B4DN04
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LCD TFT 1.35" 96X96 FPC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LS013B4DN04 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Monochrome
Display Mode:Reflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.3" (33.02mm)
Viewing Area:24.19mm W x 24.19mm H
Backlight:Without Backlight
Dot Pixels:96 x 96
Interface:Serial
Controller Type:-
Graphics Color:Black
Background Color:Gray
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LQ121S1DG41
LQ121S1DG41
LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA
TVL-55781GD050J-LW-G-AAN
TVL-55781GD050J-LW-G-AAN
LCD 5" TFT DISPLAY
128X64 PXL DATA DISP 3 KEY EXTRM
SSR RELAY SPST-NO 3A 3-33V
21833
CONN LUMINAIRE 2POLE
LS013B4DN04
LS013B4DN04
LCD TFT 1.35" 96X96 FPC
CKRD2420EPR
CKRD2420EPR
SSR RELAY SPST-NO 20A 24-280V