LQ050Q5DR01
Description
LCD TFT 5.0" 320X240 QVGA
DataSheet
LQ050Q5DR01 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transflective
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:4.96" (125.98mm)
Viewing Area:101.28mm W x 74.76mm H