T-55785GD070J-LW-AFN
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD 7.0" TFT DISPLAY WVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
T-55785GD070J-LW-AFN PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:152.40mm W x 91.44mm H