AFL240240A0-1.3INTM-ANO
Manufacturer
Orient Display
VIGOR # :
Description
1.3'' ARDUINO IPS TFT 240240 SPI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
AFL240240A0-1.3INTM-ANO PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:1.3" (33.02mm)
Viewing Area:24.40mm W x 24.40mm H