NHD-2.4-240320YF-CTXI#-T-1
Description
LCD DISPL TFT 2.4" 240X320 WH+TP
DataSheet
NHD-2.4-240320YF-CTXI#-T-1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:38.72mm W x 54.36mm H