LT084AC27500-0A000
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
LCD 8.4 800X600 SVGA W/TOUCH LED
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LT084AC27500-0A000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:8.4" (213.36mm)
Viewing Area:170.40mm W x 127.80mm H