T-55265GD057J-LW-ABN
Manufacturer
Kyocera Display
VIGOR # :
Description
LCD 5.7" TFT 320X240 CMOS TRANSM
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
T-55265GD057J-LW-ABN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.7" (144.78mm)
Viewing Area:117.88mm W x 88.24mm H