UEZGUI-2478-70WVE-BA
Manufacturer
Future Designs, Inc.
VIGOR # :
Description
7.0" RES TOUCH LCD GUI MODULE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
UEZGUI-2478-70WVE-BA PDF
Type Description
Series:uEZ® GUI
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:152.40mm W x 91.39mm H