TFD58W26MW
Manufacturer
Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
VIGOR # :
Description
LCD 5.8INCH 400X234 WQVGA
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
TFD58W26MW PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:5.8" (147.32mm)
Viewing Area:127.20mm W x 71.80mm H