CDSA80W2W
Description
DISPLAY 7SEG 0.80" SGL WHITE 16D
DataSheet
CDSA80W2W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:1.091" H x 0.787" W x 0.330" D (27.70mm x 20.00mm x 8.40mm)
Digit/Alpha Size:0.80" (20.32mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:White
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:5mA
Millicandela Rating:25mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):78mW