CDSA23R2G2W
Description
DISPLAY 7SEG 2.30" SGL RED/GREEN
DataSheet
CDSA23R2G2W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:2.744" H x 1.881" W x 0.472" D (69.70mm x 47.80mm x 12.00mm)
Digit/Alpha Size:2.30" (58.42mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Green, Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA