SDQA39R2W
Description
DISPLAY 7SEG 0.39" QUAD RD 12SMD
DataSheet
SDQA39R2W PDF
Number of Characters:4
Size / Dimension:0.512" H x 1.543" W x 0.148" D (13.00mm x 39.20mm x 3.75mm)
Digit/Alpha Size:0.39" (10.00mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Red
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:20mA
Millicandela Rating:40mcd
Wavelength - Peak:624nm
Power Dissipation (Max):70mW