
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 4 |
| Size / Dimension: | 1.268" H x 0.402" W x 0.228" D (32.20mm x 10.20mm x 5.80mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.28" (7.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 13mcd |
| Wavelength - Peak: | 636nm |
| Power Dissipation (Max): | 105mW |
| Package / Case: | 12-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1005 |
Current price of LDQ-N284RI-SI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.28" TRP GRN 16DIP
DISPLAY LED 7-SEG 0.28" SGL YLW
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL RED 18DIP
CAP CER 180PF 16V X7R 1808
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 25PPM
DISP 7SEG 0.28" QUAD RED 12DIP
OM3 12-FIBER, INTERCONNECT, PLEN