
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 4 |
| Size / Dimension: | 0.402" H x 1.268" W x 0.228" D (10.20mm x 32.20mm x 5.80mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.28" (7.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V |
| Current - Test: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 2.2mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Power Dissipation (Max): | 105mW |
| Package / Case: | 12-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1005 |
Current price of LDQ-N282RI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL GRN 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL GRN 10DIP
CAP CER 560PF 250V X7R 2211
CAP CER 1.2PF 16V NP0 0603
FPGA, 1280-CELL, PBGA84
DISP 7SEG 0.28" QUAD GRN 12DIP