
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.669" H x 0.984" W x 0.148" D (17.00mm x 25.00mm x 3.75mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.56" (14.22mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Blue |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 13.5mcd |
| Wavelength - Peak: | 462nm |
| Power Dissipation (Max): | 100mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of HDSM-541B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 7SEG 0.39" DBL YLW-GN 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL AMB 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL GRN 18DIP
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
CRYSTAL 18.4320MHZ SERIES TH
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL BLU 10SMD