
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.433" H x 0.280" W x 0.197" D (11.00mm x 7.10mm x 5.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.31" (8.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 5.39mcd |
| Wavelength - Peak: | 635nm |
| Power Dissipation (Max): | 105mW |
| Package / Case: | 10-DIP (0.209", 5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2200 |
Current price of HDSP-U213-CD000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL RED 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.4" TRPL ORG 12DIP
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10SMD
CAP CER 0.027UF 25V X7R 2225
CAP CER 1206 22NF 63V X7R 20%
XTAL OSC XO 178.5000MHZ LVDS SMD
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL RED 10DIP