
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QBT40xxz |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 3 |
| Size / Dimension: | 1.185" H x 0.630" W x 0.276" D (30.10mm x 16.00mm x 7.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.40" (10.16mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 60mcd |
| Wavelength - Peak: | 606nm |
| Power Dissipation (Max): | 70mW |
| Package / Case: | 12-DIP (0.500", 12.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 840 |
Current price of QBT40O0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL GRN 10SMD
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL YLW 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL AMB 10SMD
CAP CER 0.15UF 1KV X7R 2225
DC DC CONVERTER 5V 1W
DISPLAY 7SEG 0.4" TRPL ORG 12DIP
SWITCH PLATE E-STOP LEFT