
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | INND-SS56 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.488" W x 0.128" D (19.00mm x 12.40mm x 3.25mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.56" (14.22mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Yellow-Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 3mcd |
| Wavelength - Peak: | 572nm |
| Power Dissipation (Max): | 70mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 2250 | ||
| 5250 |
Current price of INND-SS56YGAB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 7SEG 0.28" QUAD RED 16DIP
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 14DIP
DISPLAY 7SEG 0.8" SGL GRN 18DIP
CAP CER 330PF 1KV X7R 1206
CAP CER 680PF 100V X7R 0805
SMA STRAIGHT PLUG TO SMA STRAIGH
DISP 7SEG 0.56" SGL YLW-GN 10SMD