
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 4 |
| Size / Dimension: | 0.394" H x 1.191" W x 0.240" D (10.00mm x 30.26mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.28" (7.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment Clock |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 0.6mcd |
| Wavelength - Peak: | 656nm |
| Power Dissipation (Max): | 70mW |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1440 |
Current price of LTC-2623JD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 14DIP
DISPLAY 7SEG 0.8" SGL GRN 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 18DIP
CAP CER 0.022UF 100V NP0 1825
CABLE FFC 20POS 0.50MM 2"
IC VIDEO MULTIPLEXER 144LQFP
DISP 7SEG 0.28" QUAD RED 16DIP