
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.520" H x 0.488" W x 0.276" D (13.20mm x 12.40mm x 7.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.52" (13.21mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Orange-Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 2.2mcd |
| Wavelength - Peak: | 630nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 10-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of LTS-547AE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 16SEG 0.3" DBL GRN 20DIP
DISP 7SEG 0.28" QUAD ORG 12DIP
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL GRN 10SMD
IC VIDEO LEVEL SHIFTER 32TQFN
SWITCH DISCONNECT 80A 600V RED
DISP 7SEG 0.52" SGL OR-RED 10DIP
CABLE FIBER OPTIC