
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.512" H x 0.386" W x 0.148" D (13.00mm x 9.80mm x 3.75mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.39" (10.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 16mcd |
| Wavelength - Peak: | 611nm |
| Power Dissipation (Max): | 65mW |
| Package / Case: | 10-SMD, No Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of HDSM-431L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" TRP GRN 28DIP
PANEL MOUNT YELLOW UNIVERSAL IND
PLASTIC STAR KNOB
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
DISPLAY 7SEG 0.39" SGL ORG 10SMD