
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.835" H x 0.988" W x 0.303" D (21.20mm x 25.10mm x 7.70mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.54" (13.72mm) |
| Display Type: | 14-Segment, Alphanumeric |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Yellow-Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 4.5mcd |
| Wavelength - Peak: | 575nm |
| Power Dissipation (Max): | 60mW |
| Package / Case: | 18-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 60 |
Current price of ELD-525SYGWA/S530-E2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISP 14SEG 0.39" SGL RED 18DIP
LED DISP UNIV COM .30" 625NM RED
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10SMD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SNT4A
M55342E 25PPM 0505 27.7K 0.1% R
DISP 14SEG 0.54" DBL Y-G 18DIP