
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.520" H x 0.488" W x 0.276" D (13.20mm x 12.40mm x 7.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.52" (13.21mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Yellow |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 2.2mcd |
| Wavelength - Peak: | 585nm |
| Power Dissipation (Max): | 60mW |
| Package / Case: | 10-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LTS-546AY is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 2DIGIT RED CC
DISPLAY 16SEG 0.3" DBL RED 20SMD
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
CAP CER 270PF 500V X7R 1812
CONSUMER CIRCUIT, CMOS, PDSO28
IGBT 1200V 48A 250W TO263
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL YLW 10DIP