
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.394" W x 0.217" D (19.00mm x 10.00mm x 5.50mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.30" (7.62mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 1.2mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Power Dissipation (Max): | 60mW |
| Package / Case: | 14-DIP |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LN513GK is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 18DIP
LED DISPLAY
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
23G 1.5" IT SERIES TIP ID .016"
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL GRN 14DIP
12-FIBER OM4 HD FLEX INDOOR SMAL