
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.398" W x 0.240" D (19.00mm x 10.10mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.30" (7.62mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.85V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 4.2mcd |
| Wavelength - Peak: | 660nm |
| Power Dissipation (Max): | 30mW |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm), 11 Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HDSP-331A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL YLW 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 3.98" SGL YLW 10DIP
CAP CER 2.7PF 100V BP 0805
OSC PROG CMOS 5V 100PPM STBY
CONN SMA PLUG R/A CRIMP
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 14DIP