
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.748" H x 0.496" W x 0.310" D (19.00mm x 12.60mm x 7.87mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.43" (10.92mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.85V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 42mcd |
| Wavelength - Peak: | 660nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm), 11 Leads |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC43-13SRWA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.3" DBL GRN 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" SGL RED 10DIP
LED DISPLAY
CAP CER 0.082UF 250V X7R 1206
FILM, RADIAL, PULSE, DOUBLE META
IC FPGA 396 I/O 1152FBGA
DISPLAY 7SEG 0.43" SGL RED 14DIP