
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.670" H x 0.900" W x 0.240" D (17.02mm x 22.86mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.40" (10.16mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.7V |
| Current - Test: | 5mA |
| Millicandela Rating: | 3.9mcd |
| Wavelength - Peak: | 645nm |
| Power Dissipation (Max): | 37mW |
| Package / Case: | 18-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HDSP-G111 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL GRN 10DIP
DISP 14SEG 0.54" DBL RED 18DIP
DISP 7SEG 0.52" QUAD RED 40DIP
CAP CER 0.33UF 50V Z5U 1210
IC CPLD 64MC 7.5NS 64EQFP
IC FPGA 177 I/O 256FBGA
DISPLAY 7-SEG 0.4" DBL RED 18DIP