
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.750" H x 0.400" W x 0.240" D (19.06mm x 10.16mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.30" (7.62mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.95V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 67mcd |
| Wavelength - Peak: | 645nm |
| Power Dissipation (Max): | 75mW |
| Package / Case: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SA03-11SURKWA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7-SEG 0.8" SGL RED 16DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL GRN 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.4" SGL GRN 10DIP
CAP CER 0.33UF 25V Y5V 0805
BUS TRANSCEIVER, FCT SERIES
LED RED CLEAR SMD R/A
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 14DIP