
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 4.803" H x 3.543" W x 0.591" D (122.00mm x 90.00mm x 15.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 3.98" (101.20mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.9V |
| Current - Test: | 20mA |
| Millicandela Rating: | 250mcd |
| Wavelength - Peak: | 645nm |
| Power Dissipation (Max): | 150mW |
| Package / Case: | 10-DIP (4.210", 107.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SC40-19SURKWA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL YLW 18DIP
DISPLAY 7SEG 1.02" SGL RED 14DIP
CAP CER 0.039UF 200V C0G 2225
CAP CER 0.68UF 200V X7R 1812
CONN RCPT 1.85MM 50 OHM
DISPLAY 7SEG 3.98" SGL RED 10DIP