
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 2 |
| Size / Dimension: | 0.670" H x 0.900" W x 0.240" D (17.02mm x 22.86mm x 6.10mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.40" (10.16mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Cathode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 3.5mcd |
| Wavelength - Peak: | 566nm |
| Power Dissipation (Max): | 105mW |
| Package / Case: | 18-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HDSP-G513 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 16SEG 0.8" SGL GRN 18DIP
DISPLAY 7SEG 0.4" DBL GRN 16DIP
DISPLAY 7SEG 0.52" DBL YLW 18DIP
CAP CER 330PF 200V X7R AXIAL
DIODE GEN PURP 400V 4A DO201AD
CABLE 7X2.5 PUR BK UNSH G/Y D13.
DISPLAY 7SEG 0.4" DBL GRN 18DIP