
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Display Format: | - |
| Number of Characters: | 1 |
| Size / Dimension: | 0.433" H x 0.276" W x 0.197" D (11.00mm x 7.00mm x 5.00mm) |
| Digit/Alpha Size: | 0.31" (8.00mm) |
| Display Type: | 7-Segment |
| Common Pin: | Common Anode |
| Color: | Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V |
| Current - Test: | 10mA |
| Millicandela Rating: | 1mcd |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Power Dissipation (Max): | 40mW |
| Package / Case: | 10-DIP (0.209", 5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LN513GAM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
DISPLAY 7-SEG 0.3" SGL RED 10DIP
DISPLAY 7SEG 0.39" DBL RED 10DIP
DISPLAY 16SEG 0.5" SGL YLW 18DIP
RES SMD 237 OHM 2W 2512 WIDE
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 48UQFN
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD
DISPLAY 7SEG 0.31" SGL GRN 10DIP