HDSP-2531
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
LED DISPLAY 5X7 8CHAR 5MM YLW
Catalog
Display Modules - LED Dot Matrix and Cluster
DataSheet
HDSP-2531 PDF
Type Description
Series:HDSP-253x
Package:Tube
Part Status:Active
Millicandela Rating:7.5mcd
Internal Connection:-
Size / Dimension:1.69" L x 0.45" W x 0.21" H (42.93mm x 11.43mm x 5.31mm)